про кафедру
наукова діяльність
студентам
абітурієнтам
новини та події

Студентам   /  Програмне забезпечення розроблене співробітниками кафедри  

З моменту появи програмованих калькуляторів (приблизно з 1986 р) на кафедрі Теплогазопостачання (ТГП) і кафедрі Опалення та вентиляції і охорони праці (ОВіОП) Санітарно-технічного факультету (СТФ) ОІБІ співробітниками кафедр інтенсивно розроблялися програми, які використовуються при виконанні практичних розрахунків, курсових робіт і проектів, лабораторних занять:

 • доц. Полізо Г.Д. - курс газопостачання;
 • доц. Рябов А.В. - курси вентиляція і організація монтажу систем ТГСіВ;
 • проф. Полунін М.М. - курс теплопостачання;
 • доц. Шевченко Л.Ф. - курс опалення;
 • ст. викл. Скребнев А.Ф. – курс газопостачання;
 • ас. Ісаєв В.Ф. - курс кондиціонування повітря;
 • ас. Семенов С.В. – курс вентиляція.

У 1987 році кафедрою ОВіОП за рахунок госпдоговірних тем були придбані три персональних комп'ютери ДВК-3 і створений комп'ютерний клас. Вартість 1 комп'ютера 8600 руб. - ціна автомобіля Жигулі в той момент. Операційна система комп'ютера розміщувалася на завантажувальної дискеті ємністю 128 кБ. Наявність мов програмування високого рівня (Фортран, Бейсік і Паскаль) дозволило оперативно перетворити напрацьовані раніше програми для калькуляторів в повноцінне (на той рівень розвитку) програмне забезпечення, яке з успіхом використовувалося в навчальному процесі.

До розробки програм за спеціальністю Теплогазопостачання і вентиляція були залучені студенти:

 • Борисов К.В. - нині громадянин Ізраїлю;
 • Зайцев О.М. - нині професор, д.т.н .;
 • Афтанюк В.В. - нині професор, д.т.н .;
 • Дементьєв К.В. - нині співробітник фірми HERZ;
 • Мітін Є.А. – нині ведучий АТ-фахівець фірми, та інші студенти.

Всього в період з 1987 року по 2020 рік на кафедрах було розроблено понад 20 комп'ютерних програм, що забезпечують повноцінне навчання студентів.

В даний час в навчальному процесі освітньої програми Теплогазопостачання і вентиляція (бакалаври, магістри наукові, магістри професійні) використовуються комп'ютерні програми кафедри ТГПтаВ (автори Ісаєв В.Ф., Дементьєв К.В., Мітін Є.А.):

 • I-d діаграма - освітні компоненти Вентиляція, Кондиціювання повітря (скачати тут);
 • Кондиціонер (обробка повітря в центральному кондиціонері) - освітня компонента Кондиціювання повітря (скачати тут);
 • AeroDyn 2.0 (аеродинамічний розрахунок припливних і витяжних систем вентиляції) - освітні компоненти Вентиляція, Кондиціювання повітря (скачати тут);
 • SunRad 2.0 (розрахунок надходжень тепла від сонячної радіації через огороджувальні конструкції) - освітні компоненти Вентиляція, Кондиціювання повітря (скачати тут).

Для використання програмного забезпечення при виконанні курсового і дипломного проектування, а також для участі в конкурсах дипломних проектів фірм HERZ і Danfoss можна скористатися нижченаведеними посиланнями:

Фірма HERZ - Переглянути...

Фірма Danfoss - Переглянути...

Програма проектування EASY PRODUCT FINDER компанії Trox

Завдяки інтуїтивно зрозумілої концепції управління програма Easy Product Finder пропонує швидкий і простий підбір продукції TROX для Ваших проектів, що робить її незамінним інструментом в інженерно-будівельній індустрії.

УМОВИ ВИКОРИСТАННЯ EASY PRODUCT FINDER

TROX GmbH підтверджує, що це програмне забезпечення TROX Easy Product Finder (EPF) і його оновлення можна завантажити і використовувати безкоштовно.

Програму можна скачати на офіційному сайті компанії. Перейти...

При завантаженні програми враховуйте, обсяг інсталяції становить 727 мБ і при установці потрібне підключення до інтернету.

Програмне забезпечення фірми WESPER (програму Winclim II_v221_setup_2015_08_31) можна отримати на сайті компанії, пройшовши попередню реєстрацію розділі PROACCESS

Головна сторінка сайту компанії WESPER

 

Особистий кабінет користувача на сайті

 

Посилання на сайт компанії WESPER - www.wesper.co.uk

Більш докладно про узагальнення досвіду використання сучасних інформаційних технологій в навчальному процесі інституту гідротехнічного будівництва та цивільної інженерії в тому числі і на кафедрі ТГПтаВ можна дізнатися тут.